Bio

Absolventský koncert

Tamara Morozová je mladá česká pěvkyně slovenského původu, která v roce 2017 ukončila magisterské studim na Akademii múzických umění Praha. Poprvé na sebe upozornila v roce 2005 získáním 3. ceny na soutěži Pražský pěvec. V roce 2007 zvítězila v Soutěžní přehlídce konzervatoří ČR a soutěžní repertoár poté nahrála pro ČRo. V roce 2012 získala titul laureáta v Mezinárodní pevěcké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Junior a v roce 2017 zde získala druhou cenu v kategorii Píseň. Je také držitelkou třetí ceny z mezinárodní souteže Iuventus Canti za rok 2019.

Pro Operní studio HAMU nastudovala titulní roli Taťány z opery Evžen Oněgin, První dámu v opeře Kouzelná flétna a Frau Vogelsang v Divadelním řediteli. V rámci programu Erasmus se na RSH Düsseldorf představila jako Agáta v Čarostřelci a Mimi v La Bohéme. V roce 2015 získala stipendium IsaOperaVienna a zúčastnila se mistrovských kurzů pod vedením KS Eddy Moser. V roce 2016 absolvovala Sommerakademie Mozarteum v Salzburku pod vedením KS Daphne Evangelatos a byla vybrána mezi nejlepší účastníky kurzu. V srpnu roku 2017 debutovala rolí Matky v opeře „Hänsel und Gretel“ v německém Weikersheimu. Je stipendistkou nadace „Junge Musiker Stiftung“ a pravidelně spolupracuje s KS Margou Schiml. V roce 2018 se stala také stipendistkou Bayreuthských Festspiele. V roce 2019 nastudovala s operním spolkem Run OpeRun monooperu Lidský hlas F. Poulenca a uvedli ji na festivalu Opera2020.

Její tmavě zbarvený plný hlas vyniká také v písňovém repertoáru, kde se zaměřuje převážně na českou a německou romantickou literaturu.