Bio

Absolventský koncert

Tamara Morozová je mladá česká pěvkyně slovenského původu, která v roce 2017 ukončila magisterské studium na Akademii múzických umění Praha. Poprvé na sebe upozornila v roce 2007, kdy zvítězila v Soutěžní přehlídce konzervatoří ČR a soutěžní repertoár poté nahrála pro ČRo. Několikrát se úspěšně zúčastnila Mezinárodní pevěcké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech – v roce 2012 získala titul laureáta v kategorii Junior, v roce 2017 zde získala druhou cenu v kategorii Píseň a konečně roku 2021 obdržela třetí cenu, speciální cenu pražského Národního divadla a cenu publika v hlavní kategorii Opera. Je také držitelkou třetí ceny mezinárodní souteže Iuventus Canti za rok 2019.

Pro Operní studio HAMU nastudovala titulní roli Taťány z opery Evžen Oněgin, První dámu v opeře Kouzelná flétna a Frau Vogelsang v Divadelním řediteli. V rámci programu Erasmus se na RSH Düsseldorf představila jako Agáta v Čarostřelci a Mimi v La Bohéme. V roce 2015 získala stipendium IsaOperaVienna a zúčastnila se mistrovských kurzů pod vedením KS Eddy Moser, o rok později absolvovala Sommerakademie Mozarteum v Salzburku pod vedením KS Daphne Evangelatos. V srpnu roku 2017 debutovala rolí Matky v opeře Hänsel und Gretel v německém Weikersheimu. Je stipendistkou nadace „Junge Musiker Stiftung“ a v roce 2018 se stala také stipendistkou „Bayreuther Festspiele“.

Se spolkem Run OpeRun nastudovala monooperu Lidský hlas F. Poulenca, která byla následně provedena i na festivalu Opera2020. V srpnu 2021 se představila jako Druhá žínka v projektu „Rusalka v parku“ se SOČRem pod vedením dirigenta Roberta Jindry. V září téhož roku se také zhostila sólového partu v Šostakovičově 14. symfonii pod vedením Václava Dlaska. V pražské Státní opeře nastudovala jako „cover“ titulní roli Grete v opeře „Der ferne Klang“ F. Schreckera a debutovala v červnu 2022 dvojrolí Markétky a Stínu v opeře „Plameny“ Erwina Schulhoffa.

Kromě koncertní a divadelní činnosti je také interpretkou a popularizátorkou písňového repertoáru, je zakládající členkou a předsedkyní Lieder Society z.s.